İnsan Kaynakları

Genel Hizmetler

1.RÖNTGEN BİRİMİMİZ

Merkezimizde radyolojik teşhis amaçlı; tüm ağzın ve dişlerin bir arada görüldüğü son teknoloji panoromik röntgen ve dişlerin tek tek görüldüğü periapikal röntgen (küçük film) çekilebilmektedir.

Merkezimizde 1 adet Panaromik Röntgen cihazı ve 2 adet Periapikal Röntgen cihazı hizmet vermektedir.

  • Panoramik Röntgen

Panoramik röntgen tüm dişlerin ve çene kemiğinin daha az ışın alarak birlikte görüntülendiği bir tomografik röntgen çeşididir. Dişlerin, kemik ve dişetlerinin klinikte muayene ile görünmeyen kısımlarını göstermeye yarar. Dijital sistemin kullanılması görüntü kalitesini artırmakta ve kişinin aldığı radyasyon miktarını belirgin şekilde azaltmaktadır.

  • Periapikal Röntgen

Panaromik radyografilerde tespit edilen şüpheli durumlar hakkında daha detaylı görüntü alınması amacıyla kullanılan, sadece birbirine komşu birkaç dişin ve bu dişleri çevreleyen kemik dokusunun görüntülenebildiği bir ağı içi görüntüleme tekniğidir. Detay olarak panaromik radyografilere oranla daha üstündür.

2.KALİTE YÖNETİM BİRİMİMİZ

Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde oluşturulan komitelerle birlikte, Hasta ve Çalışan Güvenliğini ön planda tutarak çalışmalar sürdürülmektedir. 


HİZMET İÇİ EĞİTİMLERİMİZ VE TATBİKATLARIMIZ

Yıllık Eğitim Planına göre hizmet içi eğitimlerimiz sürmekte olup, Beyaz Kod, Mavi Kod ve Yangın Söndürme ve Tahliye tatbikatlarımız yapılmaktadır. 

ENGELLİ POLİKLİNİĞİ

Engelli hastalarımız engelli raporları ile kendileri yada yakınları vasıtasıyla hastanemize başvurarak randevu alabilirler.

Engelli hastalarımız için kolay ulaşılır, rahat ve geniş poliklinik odası tanımlanmıştır. Amacımız engelli hastalarımızın tedavilerini hızlı ve konforlu bir şekilde yaparak onları mutlu etmektir.

Kurumumuzda engelli hastalarımıza öncelik verilmektedir.

15 Aralık 2021